Breussova masáž – vyrovnané telo, vyrovnaný život

Breussova masáž je veľmi jemná masáž chrbta, ktorá ho bezpečne napína, vyživuje, vyrovnáva, dodáva energiu a lieči. Vyvinul ju rakúsky liečiteľ Rudolf Breuss (1899 – 1990), ktorý bol presvedčený, že v prípade medzistavcových platničiek neexistuje žiadna taká vec ako „opotrebovanie“. Podľa jeho názoru môžu byť platničky len trochu „degenerované“ a  je  možná ich regenerácia.

Namáhané platničky

Naša chrbtica je ako každý iný živý organizmus – pohybuje sa medzi stavmi napätia a úľavy, potrebuje výživu, odpočinok, ale aj správne množstvo námahy vo forme aktívnych pohybov, aby sa zachovala jej pevnosť a funkcia. Počas dňa zažívajú nápor predovšetkým naše platničky, ktoré statočne napĺňajú svoju povinnosť tlmičov, kedykoľvek stojíme, chodíme alebo sedíme.

Keďže z platničiek sa námahou stráca tekutina, ktorou sú čiastočne tvorené, stávajú sa tenšími. Všimnúť si to môžeme napríklad tak, že vo večerných hodinách sme o kúsok nižší ako ráno, keď vstávame. Počas spánku sa chrbtica uvoľňuje a naťahuje, a platničky sa regenerujú tým, že „nasávajú“ tekutinu, ktorú cez deň stratili – skoro ako suchá špongia umiestnená vo vode. Tento mechanizmus sa narúša, keď náš metabolizmus nie je v rovnováhe alebo je z mnohých rôznych dôvodov oslabený.

Unikátna metóda

Breussova masáž v istom zmysle aktívne nahradí plnohodnotný nočný spánok, a to tým, že chrbticu ponaťahuje s použitím prírodného oleja tak, že platničky sú vyživené ako už spomínaná špongia vo vode. V tomto uvoľnenom stave môže byť chrbtica takisto bezpečne a bezbolestne vyrovnaná. Okrem toho táto liečebná technika napomáha procesu regenerácie a vyváženia chrbticových energií, vďaka čomu je možné prekonať prekážky brániace dosiahnutiu fyzických, psychických a duchovných úrovní.

Breussova masáž je unikátna, vysoko účinná, bezpečná technika, poskytujúca plnú relaxáciu.

social position