Karnozín Extra a stres

Karnozín Extra pomáha naštartovať psychický aj fyzický potenciál, zvyšuje výkon, odďaľuje nástup únavy a spomaľuje proces starnutia. Je rovnako vhodný pre športovcov i manažérov, ako aj pre každého, kto je vystavený zvýšenej fyzickej či psychickej záťaži.

Nadmerná psychická záťaž, príjem škodlivých látok a stres môžu mať za následok zvýšený krvný tlak, kardiovaskulárne ochorenia, poruchy tráviaceho systému, problémy s koncentráciou, logickým uvažovaním a rozhodovaním, pocity únavy, vyčerpanosti, úzkosti až depresie.

Dnešný spôsob života a stravovacie návyky nás tiež vystavujú pôsobeniu mnohých škodlivých látok vrátane vzduchu, ktorý vdychujeme, vody, ktorú pijeme, potravín a suplementov, ktoré konzumujeme, rovnako ako liekov, kozmetiky atď. Normálny metabolizmus tiež produkuje znečisťujúce látky. Naše telo vie, ako sa zbaviť vlastných toxínov, ale niekedy sa toxická záťaž stáva príliš náročnou (najmä s pribúdajúcim vekom a prijímaním vyšších dávok rôznych suplementov). Vlastný detoxikačný proces organizmu nestačí a škodlivé látky sa začnú hromadiť v tele.

Táto záťaž môže byť zodpovedná za rôzne nežiaduce príznaky a oslabuje imunitný systém. Toto nás robí náchylnými k chronickým degeneratívnym ochoreniam. Toxická záťaž má vplyv aj na tráviaci systém, vstrebávanie dôležitých živín a hmotnosť (zlá funkcia pečene ovplyvňuje metabolizmus a úpravu váhy). Mnoho akútnych i chronických zdravotných problémov pramení práve v hromadení toxínov v tkanivách. Bunky potom nedostávajú dostatok živín a „dusia sa.“ Negatívnym prvkom je aj trvalý stres, ktorý zvyšuje toxickú záťaž. Výskumy ukázali, že vysoká hladina stresových hormónov (napr. adrenalínu a kortizolu) môže zmeniť prospešné detoxikačné procesy na škodlivé, čím sa v tele ešte viac podporí množenie toxínov.

Bolesti svalov a kĺbov nespôsobuje len zvýšená fyzická námaha. Dlhodobé sedenie za písacím stolom, počítačom či volantom spôsobuje trvalé namáhanie svalstva v oblasti šije, stlačenie krvných ciev, následkom toho svaly majú nedostatok kyslíka, tým sa zvyšuje obsah kyseliny mliečnej, následkom čoho je únava, stuhnutosť, bolesť.

Pri všetkých uvedených ťažkostiach má pozitívny prínos práve užívanie Karnozínu Extra.

KARNOZÍN EXTRA si môžete zakúpiť v našom centre zdravia ViaVital.

1 balenie                                39 €

3 balenia 10 % zľava           105 €