Shiatsu masáž (90, 120 min.)

Shiatshu terapia
Shiatsu bezpečne harmonizuje energetické dráhy – meridiány, aby nimi mohla energia voľne prúdiť. Deje sa tak pomocou tlaku na energetické body tsubo a rôznymi pohybovými technikami, ako napr. strečing, naťahovanie a rotácie končatín na spriechodňovanie energie v kĺboch, dychové cvičenia, hnietenie, zahrievanie, vibrovanie, potriasavanie, poklepávanie.

Podstatou shiatsu je práca s energiou, kde jej kvalita môže byť v tele nedostatočná  alebo v stave preplnenosti. Energia prechádza neustálou premenou cez päť elementov (zem, kov, voda, drevo, oheň) a harmonizuje jin a jang. V súčasnosti je shiatsu často vyhľadávanou pravidelnou „údržbou“ organizmu, nakoľko pôsobí preventívne, ale najmä liečivo. Pri shiatsu, podobne ako pri iných celostných terapiách, nejde o priame odstraňovanie symptómov, ale o normalizáciu životnej energie tak, aby sa v organizme vytvorili správne podmienky na jej prúdenie. Dôraz sa kladie na zdravie a nie na chorobu.

ODPORÚČA SA PRE: 

  • Chronické problémy neznámeho pôvodu, u ktorých nie je diagnostikovaná žiadna konkrétna choroba ako dlhodobé bolesti hlavy, chrbta alebo kĺbov, chronická únava, nespavosť, problémy s trávením, menštruačné bolesti a pod.
  • Fyzické zranenia ako súčasť rehabilitácie po úrazoch pohybového aparátu alebo cievnych príhodách.
  • Psychické problémy a všeobecný rozvoj osobnosti, nakoľko obnovovaním energetickej rovnováhy sa ovplyvňujú nielen fyzické, ale i mentálne a emocionálne aspekty klienta.
  • Oslabená funkcia orgánov prislúchajúcich jednotlivým meridiánom, pričom pôsobením na akupunktúrne body dráh sa odstraňujú problémy späté s orgánmi ako na fyzickej úrovni, tak na emocionálnej úrovni.
  • Mimoriadne vhodné pre zdravých ľudí na uvoľnenie napätia, udržanie zdravia, rozprúdenie toku KI v meridiánoch, a tým k celkovej harmonizácii organizmu, čiže ako prevencia a ako vynikajúci spôsob relaxu.

Svoje chronické alebo akútne zdravotné problémy, prosím, vždy konzultujte s masérom ešte pred masážou alebo terapiou!

ODPORÚČANÉ OPAKOVANIE: 2x  mesačne, pri akútnejších stavoch aj častejšie s odstupom 3 dní

Cena: 90, 120 min./ 50, 68 €