Andulačná terapia

Andulačná terapia je revolučný terapeutický postup, vyvinutý v Nemecku, ktorý spočíva vo vytváraní mechanických vibrácií s cieľom čo najrýchlejšie naštartovať telu vlastné samoliečebné procesy. Andulačná terapia pôsobí priamo na bunkové tkanivo nervového, pohybového, svalového systému a na krv i lymfu. Andulácia je veľmi príjemná terapia, ktorá sa aplikuje v pohodlnom lôžku.

Liečivé vibrácie

Pozitívny vplyv vibrácií na ľudské telo bol dostatočne preskúmaný a preukázaný. Andulačná terapia je založená na princípe sínusoidálnych kmitov, ktoré zodpovedajú vibráciám pozorovaným v prírode. Vplyvom mechanickej stimulácie vznikajú pri andulačnej terapii elektrické mikroprúdenia, ktoré podnecujú tvorbu ATP (adenozíntrifosfátu). ATP biochemici označujú aj ako „energiu života“, vytvára sa tiež príjmom výživy, a tiež pôsobením slnečného svetla. Táto energia sa ukladá do všetkých buniek, stimuluje regeneračný proces a pôsobí mimoriadne povzbudzujúco na výkonnosť tela.

Infračervené hĺbkové svetlo

Andulačný prístroj je obohatený o šesť výkonných žiaričov infračerveného hĺbkového svetla, ktoré sa starajú o blahodarné a hlboké uvoľnenie svalstva. Infračervené lúče aplikované prístrojom sú v medicíne najrozšírenejšie v rozsahu pásma A s vlnovou dĺžkou 780 až 1400 nm. Aplikáciou cez kožu sa bunky v jej najspodnejších vrstvách rozširujú a dokážu tak prijať viac kyslíka, čo má detoxikačný účinok. Blahodarný tepelný efekt uvoľňuje napätie svalov a tlmí bolesť.

Starnúť s úsmevom

Andulačná terapia vám navyše môže pomôcť v procese zdravého starnutia. Kmity stimulujú produkciu kolagénu, čo sa okrem iného prejaví pomalším starnutím kože. Pri pravidelnom aplikovaní andulačnej terapie sa navyše zvyšuje produkcia endorfínov, a tak sa účinne potláčajú úzkostné stavy, bolesti i stres. Vplyvom zlepšeného prekrvenia sa posilní látková výmena. V neposlednom rade zvýšenie produkcie vlastných energetických molekúl ATP prispieva k výraznému zlepšeniu pohyblivosti.

Liečba anduláciou

Andulačná terapia optimalizuje látkovú výmenu, zlepšuje metabolizmus a pomáha telu cielene sa zbaviť príčiny ochorení – a nielen ich príznakov. Vibrácie, vytvárané biofyzikálnymi procesmi, poskytujú telu totiž možnosť normalizovať svoje funkcie a kompletne sa zregenerovať.

Široké spektrum využitia

Andulačná terapia nemá žiadne vedľajšie účinky a je vhodná pre každého a v každom veku. Produkované vibrácie majú preventívne, tak aj terapeutické účinky pri už existujúcich zdravotných problémoch. Jej najväčším benefitom je, že sa nezameriava len na jeden špeciálny orgán alebo ústrojenstvo, ale pôsobí pozitívne na všetky funkcie v organizme.

Aké sú hlavné účinky andulačnej terapie?

  • výrazné zmiernenie napätia chrbtového svalstva, bolestí chrbtice
  • stimulácia lymfatického systému, detoxikácia a odkyslenie organizmu
  • odstraňovanie bolestí hlavy, tlaku, migrény a napätia šijového svalstva
  • veľmi účinné pôsobenie pri bolestiach kĺbov, reume, artróze, rednutí kostí
  • podpora pri odstraňovaní celulitídy
  • odbúravanie nebezpečného viscerálneho (orgánového) tuku
  • stimulácia čriev pri tráviacich problémoch
  • zlepšenie látkovej výmeny napr. pri nadváhe
  • výrazná pomoc pri prerušovanom spaní alebo nespavosti
  • rýchla regenerácia pri psychickom vyčerpaní

Dĺžka terapie

Jedna aplikácia andulačnej terapie trvá 30 minút, čo je ideálny čas na terapeutický účinok vibrácií a hĺbkového infračerveného svetla. Optimálne je absolvovať aspoň 10 terapií v rozpätí 3 týždňov a po ukončení tejto série vyhodnotiť posun v liečbe konkrétneho zdravotného problému. Po zvážení sériu či série zopakovať. Benefitom andulačnej terapie je jej okamžitý efekt už po absolvovaní prvej aplikácie.

Svoje chronické alebo akútne zdravotné problémy, prosím, vždy konzultujte s obsluhujúcim pracovníkom ešte pred terapiou!

Pre viac informácií o účinkoch andulačnej terapie kliknite na nasledujúci odkaz.

A4 andulacna terapia

Cena: 1, 5, 10 procedúr/ 14, 66, 120 €

social position